Zakładanie intensywnego sadu czereśniowego – różne techniki sadzenia i prowadzenia

0

Zapraszamy do obejrzenia wykładu dr Sary Bellelli z Uniwerystetu Bolońskiego. Wykład był jednym z wielu jakie zaprezentowali eksperci z kraju i zagranicy podczas 26 Spotkania Sadowniczego Sandomierz 2016.

Dr Bellelli przedstawiła także najnowsze wyniki doświadczeń dotyczące systemów osłon w uprawie czereśni. Sara Bellelli jest członkiem zespołu badawczego dr. Stefano Lugli, który od lat prowadzi jedne z najbardziej innowacyjnych badań nad czereśniami w Europie. Wyniki doświadczeń dr Sary Bellini zaprezentowano publicznie gronu sadowników po raz pierwszy właśnie podczas 26 Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu.

Dr Sara Bellelli prowadzi badania w ramach grantu na temat genetycznego ulepszania czereśni oraz innowacji technologicznych w uprawie tego gatunku.

A już dzisiaj warto zarezerwować sobie czas na jedną z najważniejszych imprez sadowniczych. W dniach 31 stycznia – 1 lutego w Sandomierzu odbędzie się 27. Spotkanie Sadownicze. Organizuje je firma Leaf Media.

Oprócz oferty, którą zaprezentują producenci i dystrybutorzy maszyn, nawozów oraz środków ochrony roślin, uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać interesujących wykładów, które wygłoszą eksperci z kraju i zagranicy.

Pierwszego dnia konferencje będą skupiać się na tematyce ekonomicznej. W panelu będzie można usłyszeć odpowiedzi na takie pytania jak: czy trzymać czy sprzedawać jabłka, jak przechowują się jabłka, jak dodatkowo zarabiać na sadzie jabłoniowym oraz jaka jest przyszłość grup producenckich.

Konferencje drugiego dnia są podzielone na blok jagodowy, czereśniowy oraz ekologiczny
[Zobacz program spotkania].

Konferencja oraz wystawa odbędą się jak co roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Sandomierzu, przy ulicy Patkowskiego 2A. Wstęp bezpłatny.

Przekaż dalej

Odpowiedz