Program Ochrony Roślin Sadowniczych na 2019 rok

0

Każdy sezon przynosi ważne zmiany w ochronie roślin. Dotyczą one zarówno prawnych zagadnień, jak i merytorycznych. Jedną z decyzji, uwzględnioną w naszym wydawnictwie, jest wycofywanie z użycia w UE fungicydów zawierających triuram (sadownikom znanych pod handlowymi nazwami: Aplosar 80 WG, Pomarsol Forte 80 WG, Sadoplon 75 WP oraz Thiram Granuflo 80 WG). Środki te będą jeszcze sprzedawane do 31.03.2019 r., a stosowane – tylko do 30.04.2019 r. Z doboru zoocydów stosowanych w uprawach sadowniczych usunięto także związki: diflubenzuron (Dimilin 480 SC) oraz neonikotynoidowe – tiametoksam (Actara 25 WG) i chlotianidyna (Apacz 50 WG).

Program Ochrony Roślin Sadowniczych 2019Przygotowywany przez wydawnictwo Plantpress „Program…” powstaje na podstawie dokumentów rejestracyjnych oraz informacji uzyskanych od producentów i importerów poszczególnych preparatów. Zostały w nim uwzględnione następujące gatunki sadownicze: jabłoń, śliwa, grusza, wiśnia oraz czereśnia, brzoskwinia, morela, orzech włoski, leszczyna, truskawka, malina, porzeczki: czarna, czerwona oraz biała, borówka wysoka, agrest, a także winorośl.

Ukaże się on w nakładzie 15 000 egzemplarzy, a prenumeratorzy otrzymają go bezpłatnie wraz z pierwszym numerem miesięcznika „MPS SAD” oraz częścią nakładu „Hasła Ogrodniczego” i „Truskawki, Maliny, Jagody” w styczniu 2019 roku. „Program…” dostępny będzie w sklepach i hurtowniach ogrodniczych, jak również w naszej ofercie.

Program Ochrony Roślin Sadowniczych do kupienia w księgarni internetowej wydawnictwa Plantpress. Przejdź do sklepu.

Przekaż dalej

Odpowiedz